محل تبلیغات شما

حرف عقل و دل از زبان نریمانی

مداحان اولین مروجان و مبلغان اسلام عزیز هستند که انسان از دوران کودکی از طریق آنان با این دین عزیز آشنا می شود. اما در مواردی برخی از این عزیزان ندانسته و یا خدای ناکرده به صورت آگاهانه اشعاری را می خوانند و یا حرکاتی انجام می دهند که در شأن ابا عبدالله(ع) نیست. بنده درباره این ناهنجاری ها مطالب نوشته ام و در رسانه ها منتشر شده است اما این بار می خواهم از کسی یاد کنم که از مداحان عزیز است و آنقدر سخنان پخته و سنجیده و منطقی و اخلاقی و دینی گفته است که نتوانستم به طور رسمی و کتبی از او تشکر نکنم. این مداح عزیز کسی نیست جز سید رضا نریمانی(1365) مداح جوان اصفهانی که البته در حین سخنان و پخش بخش هایی از مداحی اش گریه کردم و اکنون که این مطالب را می نویسم آثار آن بر دیدگانم هست.

درود می فرستم بر این این جوان عزیز و از همین جا ارادت قلب ام را تقدیم حضورش می کنم. خلاصه سخنان او را در چند جمله می آورم:

1. در آوردن ادا و اطوار غیر اخلاقی در شان امام حسین(ع) نیست. امام حسین سگ لازم ندارد که عوعو کند بلکه عزادار با معرفت می خواهد
  2. گریه ی، اخلاقی و فرهنگی داریم.
  3. گریه و زیارت هدف نیستند بلکه زمینه ای اند برای هدف بالاتر.
  4. در روضه اباعبدالله به روی همه باز اما مهم خروجی است. مداح باید از خود سوال کند آیا مداحی او می تواند جلو ظلم مثلاً یک بازاری را در بازار بگیرد.

بخشعلی قنبری 3 آبان 1398

... و جلال الدین بی تاب

حرف عقل و دل از زبان نریمانی

آب­‌ها از آسیا خواهد افتاد

عزیز ,اخلاقی ,سخنان ,مداح ,کسی ,کنم ,حرف عقل ,را می ,ع نیست ,را در ,امام حسین

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موسیقی و من پرسش مهر1398,بوشهر آشنایی باقطعات کامپیوتر